ОголошенняОпрацьовані рейтинги про виплату стипендій

Нові рейтинги про виплату стипендій вже готові. Щоб подивитися свій рейтинг, перейдіть за посиланням нижче. ...
Читати більше...

Нові стипендії

До уваги студентів. На сьогодні директори інститутів опрацьовують рейтинги про виплату стипендій. Орієнтов...
Читати більше...

До уваги студентів магістрів набору 2015 року!

З 16.01.2017 по 05.02.2017 всі викладачі випускних кафедр будуть на роботі і перебуватимуть в 0 корпусі. Також буде можл...
Читати більше...Науковці ІФНТУНГ розробляють екотуристичний проект в Старуні

Нещодавно на голубі екрани вийшов науково-популярний фільм «Старуня: прихована історія», створений знімальною групою Івано-Франківського ОТБ «Галичина» у складі Юлії Юзьків, Володимира Кукурузи, Андрія Пришляка, Станіслава Ігнатюка. Знімальна група здійснила екскурс в історію села Старуня, де у 1929 році була виявлена рідкісна палеонтологічна знахідка – волохаті носороги і мамонт, які пролежали у землі щонайменше 20 тис. років і добре збереглися. Знайдені експонати були настільки науково цінними, що поповнили колекції природничих музеїв у Львові та Кракові, а їхні копії – музеї світу. Проте, ця знахідка виявилась не єдиною у Старуні: у 1977 році про себе заявив грязьовий вулкан, що виник унаслідок розробок родовищ нафти та озокериту майже століття тому. Власне властивості озокериту стали запорукою збереження знайдених прадавніх тварин у ґрунті.

Журналісти поспілкувались з цього приводу з науковцями Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, зокрема з професором кафедри екології, доктором геолого-мінералогічних наук Олегом Адаменком. Він наголосив на унікальності Старунського наукового феномену, вважаючи його «історико-геологічним репером, що дозволяє хронологічно відновити історію та коливання кліматів у нашому регіоні, пояснити існування на цих територіях відповідної флори і фауни». Проректор з наукової роботи і міжнародної діяльності ІФНТУНГ, проф. Карпаш О. М. поділився інформацією, що науковці університету планують відкрити в Геологічному музеї інтерактивну експозицію (3-D об’єкти), присвячену науковому феномену Старуні. Більше того, науковці ІФНТУНГ спільно з органами місцевого самоврядування села та Богородчанського району працюють над проектом створення у селі екологічно-туристичного центру – парку Льодовикового періоду, який, як переконані в університеті, може стати повноцінним туристичним об’єктом. Над проектом майбутнього парку працює доцент кафедри екології ІФНТУНГ Денис Зорін, поєднуючи у своїй розробці природні багатства цього краю, які дозволяють пізнавати, відпочивати і оздоровлюватись, та сучасні технології. Науковці ІФНТУНГ докладають чималих зусиль, щоб залучати інвестиції в цей проект, що сприяє розвитку туристичної галузі області, її економічному зростанню.

Побачене вкотре доводить, що наш край багатий унікальними явищами природи, що науковий і туристичний потенціал Прикарпаття – невичерпний.

Запрошуємо переглянути фільм й долучитись своїми ідеями до втілення грандіозного проекту Парку, гідного стати на один щабель з гірськолижним курортом Прикарпаття – Буковелем.

Фільм "Старуня: прихована історія".

Навігація

Головна Новини Науковці ІФНТУНГ розробляють екотуристичний проект в Старуні