ОголошенняОпрацьовані рейтинги про виплату стипендій

Нові рейтинги про виплату стипендій вже готові. Щоб подивитися свій рейтинг, перейдіть за посиланням нижче. ...
Читати більше...

Нові стипендії

До уваги студентів. На сьогодні директори інститутів опрацьовують рейтинги про виплату стипендій. Орієнтов...
Читати більше...

До уваги студентів магістрів набору 2015 року!

З 16.01.2017 по 05.02.2017 всі викладачі випускних кафедр будуть на роботі і перебуватимуть в 0 корпусі. Також буде можл...
Читати більше...Студенти нашого інституту підвищили енергоефективність 5-ого корпусу

 

Питання економії енергоресурсів у сучасному світі постає надзвичайно гостро. Енергетична криза відчутно вплинула й на університет: просторі корпуси Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу – такі зручні для навчання, споживають, на жаль, багато енергії. Оскільки енергозбереження сьогодні є однією із пріоритетних напрямів розвитку в Україні, то й вимоги до енергоефективності об’єктів щоразу підвищуються.

Зарадити у підвищенні енергоефективності університетських будівель взявся наш інститут. З ініціативи директора – Мирослава Мазура, студенти Пе-13-1 – Роман Пасяка та Богдан Турелик, дослідили тепловтрати в 5-ому корпусі за допомогу тепловізора і виявили значні втрати тепла через нагрівання стін позаду радіаторів опалення. Проаналізувавши проблеми, вони дійшли до висновку, що потрібно екранувати стіни, а також покращити циркуляцію повітря позаду радіаторів.

Для цього завдання головний інженер – Володимир Іванов обрав спінений поліетилен з фольгованим покриттям, який було наклеєно на стіни позаду радіаторів. Це рішення дозволить зекономити до 20% енергії.

Наступним кроком буде переоблаштування радіаторних решіток для забезпечення кращої циркуляції повітря, що дозволить зекономити ще близько 10% теплової енергії. Ці заходи не є високовартісними, але дозволяють економити газ і зробити комфортнішим навчання наших студентів.

Навігація

Головна Новини Студенти нашого інституту підвищили енергоефективність 5-ого корпусу