ОголошенняОпрацьовані рейтинги про виплату стипендій

Нові рейтинги про виплату стипендій вже готові. Щоб подивитися свій рейтинг, перейдіть за посиланням нижче. ...
Читати більше...

Нові стипендії

До уваги студентів. На сьогодні директори інститутів опрацьовують рейтинги про виплату стипендій. Орієнтов...
Читати більше...

До уваги студентів магістрів набору 2015 року!

З 16.01.2017 по 05.02.2017 всі викладачі випускних кафедр будуть на роботі і перебуватимуть в 0 корпусі. Також буде можл...
Читати більше...На факультет чи в інститут - інтерв'ю в.о. директора Інженерно-екологічного інституту Мандрика О.М. газеті "Галичина"

На факультет чи в інститут?

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти й газу абітурієнти роздумують над спеціальностями інженерно-екологічного напрямку

Останніми роками саме спеціальності інженерно-екологічного факультету Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу (ІФНТУНГ), а це: «землеустрій та кадастр», «геодезія», «геоінформаційні системи і технології», «екологія та охорона навколишнього середовища», користуються серед вступників неабиякою популярністю. Кількість студентів тут постійно зростає, нині їх є понад 650, а ще сім років тому тут навчалося вдвоє менше – близько трьохсот осіб.

З 1 липня 2013 року інженерно-екологічний факультет, котрий функціонує з 1995 року, зазнав реорганізації та став інститутом. Що змінилося з цією назвою в навчально-науковій роботі цього структурного підрозділу, а що збереглося, розповів в.о. директора інженерно-екологічного інституту Олег МАНДРИК.

- В чому основна різниця між факультетом та інститутом, які якісні зміни принесе реорганізація?

- Це окремий структурний підрозділ, який має вищий статус та рейтинг. Найперше, це посилена робота в науковому напрямку, яка пов’язана з багатьма дослідженнями в галузі землеустрою та екології і охорони навколишнього середовища. Тому будемо створювати нові науково-дослідні лабораторії, комп’ютерні класи, відкривати нові можливості для наукової, дослідницької роботи студентів, аспірантів, докторантів, молодих вчених. Також необхідно піднімати рівень навчально – організаційної роботи: покращення якості мультимедійних лекційних занять, дистанційного навчання, практичних і лабораторних робіт на сучасному обладнанні, практик .

До речі, навчальний процес у нас проходить за так званою, блочною кредитно-модульною системою – і як результат кращі показники абсолютної успішності студентів та якості знань.

Також хотів би відзначити, що дуже важливе значення відіграють студенти. Своїми студентами я горджуся. Вони активні як у навчанні так і у наукових конференціях(в 2013 році друге місце з екології серед ВНЗ України), займають призові місця в КВН, спортивних та інтелектуальних змаганнях, художній самодіяльності…Найкращі наші студенти отримують стипендії Президента України, Верховної ради України, стипендію Кабінету міністрів, голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка. Наші найкращі студенти перебувають на практиках за кордоном – в Польщі, Румунії, Німеччині, і вперше цього року в Іспанії.

- В яких напрямках розвиваєте наукову діяльність інституту?

- На базі нашого факультету створений Дністровський протипаводковий полігон в селі Маріямпіль Галицького району. З ініціативи і допомоги ректора університету професора Крижанівського Є.І., за підтримки Обласної ради, минулого року ми реалізували виграний проект у Всеукраїнській програмі розвитку місцевого самоврядування на суму майже мільйон гривень. Велику роботу по проекту провели професори: Адаменко О.М., Галущак М.О., Адаменко Я.О. - завідувач кафедри екології та інші. І нині ми уже відправили туди на практику перших студентів-екологів та землевпорядників. По цьому проекту закуплено обладнання майже на півмільйона гривень і тому студенти та молоді науковці зможуть практикувати на досить сучасному рівні. Тобто ,можна проводити дослідження в галузі визначення рівня забруднення повітря, землі та води, охорони навколишнього середовища, екологічного аудиту, екологічного моніторингу земель, знати як попередити, застерегти людей від повеней та інших надзвичайних ситуацій.

Також цього року реалізовуємо міжнародний проект з Північним університетом (м.Бая-Маре, Румунія). З румунськими науковцями ми співпрацюємо по тематиці управління територіями, які забрудненні нафтопродуктами. Ми досліджуємо всю Івано-Франківську область, а вони Марамурешський повіт. І згідно цього проекту ми також закуповуємо сучасне обладнання, одне з яких – це інфрачервоний спектрофотометр Фур’є, на якому матимуть змогу працювати і студенти та аспіранти.

За напрямом «Екологія та охорона н/с» ми провели Міжнародну конференцію, випускаємо фаховий журнал наукових праць, працює спеціалізована рада по захисту дисертацій.

На кафедрі інженерної геодезії, яку очолює професор Бурак К.О., проводять дослідження з оцінки геодезичних вимірів, зокрема на  Рівненській атомній електростанції (РАЕ). Ми маємо договір з РАЕ, там задіяні найкращі викладачі, доценти, аспіранти цієї кафедри, які їдуть туди і за допомогою сучасного обладнання проводять геодезичні виміри.

На кафедрі геотехногенної безпеки та геоінформатики, на чолі з професором  Кузьменком Е.Д., вивчають усі зсувні процеси, котрі відбуваються в нашій області та за її межами. Для цих досліджень вони мають договори, згідно яких закуплено багато сучасного обладнання, що дозволяє вивчати рухи Землі,геологічних пластів і т.д.

Кафедра землевпорядкування та кадастру на чолі з професором Лісевичем М.П. має певні договори щодо проведення інвентаризації земель Івано-Франківської області.

Також в структуру інституту переведена кафедра безпеки життєдіяльності ( завідувач професор Семчук Я.М. – голова спецради з екологічної безпеки.)

- Бачу, що в інституті добре розвинене і міжнародне співробітництво…

- Так, при великій підтримці ректора університету ми підписали договір з Краківською гірничою металургійною академією (AGH) про видання подвійних дипломів. І уже третій рік поспіль відправляємо туди наших студентів на навчання. Це відбувається на п’ятому курсі. Ми веземо їх на один семестр в Краків, там нашим студентам пере зараховують оцінки з тих предметів, котрі дублюють, вчать нових дисциплін та видають європейські дипломи, котрі дійсні в будь-якій країні Євросоюзу. Цього року з нашого факультету отримують такі дипломи 30 кращих студентів. Натомість, до нас на Прикарпаття літню практику приїхало 35 польських студентів-екологів.

В лютому цього року ми підписали угоду з університетом канадського міста Летбрідж. Цей заклад має значний досвід і проводить наукові дослідження у галузях геоінформатики, дистанційних методів зондування, візуальної спектроскопії, моніторингу якості води та управління водними ресурсами. ІФНТУНГ зацікавлений у можливості обміну дослідницькими ідеями, науковцями та аспірантами, академічними матеріалами, публікаціями та інформацією, а також у сприянні розвитку наукової та академічної співпраці: наукові проекти, розробка навчальних курсів, організація конференцій. Угода про співпрацю також передбачає обмін візитами провідних вчених, спільну науково-дослідну діяльність, написання спільних статей та доповідей. Нині ми вже обрали двох наших найкращих аспірантів і трьох найкращих студентів, які з 2013/2014 навчального року поїдуть в Канаду на навчання.

- Як гадаєте, чому спеціальності інженерно-екологічного інституту користуються популярністю серед абітурієнтів? Що спонукає молоде покоління вступників обирати саме такі професії?

- Найперше ми стараємося, щоби студентам було цікаво тут навчатися, проводити цікаві занятті з використанням, особливо по екології, мультимедійних презентацій. Коли вони бачать візуально як тече річка, як відбираємо проби, як проводиться аналіз, висновки, графіки та діаграми. Їм цікаво. Вони краще запам’ятовують, усвідомлюють, а потім легше іспити складати. Інший напрям підготовки – геодезія, картографія, землеустрій приваблює приладами. Вийшовши з корпусу, зустрінете моїх геодезистів, які виконують свої практичні завдання щодо геодезичних вимірювань. Ми розвиваємо їх комплексно і різнопланово – спорт, КВК, художня самодіяльність, міжнародна співпраця. Наші студенти спілкуються зі своїми знайомими в соціальних мережах, заохочують їх поступати до нас. Атмосферу інституту створюємо спільно зі студентами.

Два роки поспіль напрям підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій» в лідерах за кількістю поданих заяв серед усіх напрямів ІФНТУНГу. Торік ми набрали 110 студентів, з них лише 40 за державною формою навчання. По цьому напрямку підготовки на п’ятий курс після закінчення бакалаврату студенти мають право вступати на три спеціальності:«інженерна геодезія», «землеустрій та кадастр», «геоінформаційні системи і комп’ютерні технології». Тема землі є вічною темою, тому що земля – це такий товар, який завжди є в ціні та в попиті. На майбутнє по цьому напрямку плануємо відкрити нову спеціальність – «Оцінка землі та нерухомого майна».

Я завжди відзначаю три основні етапи в житті молодої людини. Перший етап – триває тепер, це вступ. Вступна кампанія – це дуже відповідально, всі переживають тому що не знають і ми не знаємо, хто пройде, які бали будуть прохідними. Другий етап – п’ять років навчання. Це важкий період: іспити, сесії, курсові, перездачі, практики і таке інше. Третій – логічне завершення двох попередніх – працевлаштування. В літній період наші студенти проходять практику на галузевих підприємствах області, з якими ми маємо підписані договори. Частина з них після успішної практики залишається там працювати.

- На вашу думку, якими якостями повинна володіти людина, для того, щоби поєднати своє життя зі спеціальністю інженерно-екологічного напрямку?

- Молоді люди повинні любити та хотіти навчатися, працювати із землею та дбати про своє майбутнє та майбутнє України. Нині абітурієнт має право подати документи в п’ять вищих навчальних закладів на три спеціальності в кожному з них. Бажано, щоби перед подачею документів до ВНЗ вступники були зорієнтованими, а не подавали заяви, на механіку, медицину та педагогіку одночасно. У нас навчаються випускники переважно з усіх шкіл Івано-Франківська, а також районів нашої та сусідніх областей, навіть з Києва, Полтави та Криму. Маємо й іноземних студентів з Росії, Білорусі, Туркменістану, Африки. Загалом по університету навчаються студенти більше як з 35-ти країн світу. Тож запрошуємо в новостворений інженерно-екологічний інститут ІФНТУНГ.

Розмовляла Ольга МОНЧУК.

Газета "Галичина", № 27.07.2013

Навігація

Головна Новини На факультет чи в інститут - інтерв'ю в.о. директора Інженерно-екологічного інституту Мандрика О.М. газеті "Галичина"